Nežadoucí účinky L-Thyroxinu

Rok mám diagnostikovanú hypotyreózu, postupne sa zvyšovali dávky L-Thyroxínu z 25mg až na 100mg. Cítila som sa lepšie, ale po 2.mesiacoch užívania 100mg Tyroxínu som začala cítiť tlak v hlave za očami, mala som hnačku, nevoľnosť, búšenie srdca, tŕpnutie svalov. Je možné, aby niekedy štítna žľaza ešte vyprodukovala viac hormónu a vtedy dôjde k predávkovaniu Tyroxínom? Pretože moje príznaky presne sedeli na prejavy hypertyreózy a po vysadení hormónu na pár dní sa stav pomaly upravil. Ďakujem

Autor: Barbora K.

Dobrý den! Skutečně se může jednat o nežádoucí účinky levotyroxinu, proto doporučuji kontaktovat Vašeho endokrinologa, který rozhodne o snížení dávky, či úplném krátkodobém vysazení léčiva.

Na otázku odpověděl: Redakce

Diskuze:

Zuzana M.: Dva roky mám diagnostikovanú hypotyreózu. Doktorka mi postupne zvyšovala dávky L-Thyroxínu z 50mg až na 100mg. V poslednej dobe som však zaznamenala nadmerné vypadávanie vlasov. Vlasy mi síce padali aj pred tým ale vždy v rámci normy. Teraz je to ale už chorobné vypadávanie, taktiež kvalita nechtov sa mi zhoršila. Chcem sa teda opýtať, či može to byť vedľaší účinok L-Thyroxinu. Ďakujem

12. září 2016 12:17

Vložit příspěvek:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.




Email