Prurigo nodularis a implantace stentu

Dobrý den, je mi 44 let, podnikám ve stavebnictví a trápi mě problém který nastal 30.1.2010 kdy jsem dostal IM a byl mi zaveden metalický stent, po trech či čtyřech měsících se mi vyhodila vyrážka která se za tu dobu roznesla po celém těle a přetvořila se na rozškrábané strupy se kterýma se od té doby léčím na fakultní nemocnici Ostrava na kožním odělení, lékaři konstatujou prorigo nodularis a jediná ale moc neůčiná lečba jesou kortikostereoidy, chci se proto zeptat je li možné že tento stent mi způsobuje zmíněné projevy, nikdy jsem žádné takové choroby neměl, budu rád, pokud Vás to nebude obtěžovat, za odpověd. Děkuji Prochaska Radomír Český Těšín.

Autor: Prochaska

Dobrý den p.Procházka! Prurigo nodularis je kožní onemocnění, které vzniká častěji u pacientů se stresovou či psychickou zátěží. Není pravděpodobné, že za vznik tohoto onemocnění může implantace metalického stentu. Kromě lokální léčby kortikosteroidy je vhodná i celková terapie pomocí antidepresiv, sedativ, či neuroleptik. U tohoto onemocnění je vhodná i lázeňská léčba.

Na otázku odpověděl: Redakce

Vložit příspěvek:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.




Email