Křeče po lécích na cukrovku

Dobrý den,chci se zeptat jsem diabetik 2 stupně lekař mi předepsal leky GLUCOPHAGE XR 750 mg beru tři tabletky na noc ale mám po nich silné svalové křeče říkal jsem to mé lekařce jestli my nemůže předepsat jiné léky že mám z toho křeče tak my odpověděla že na to jiné léky nejsou.Ale moc tomu nevěřím že jiné leky nejsou proto Vám píšu jestli my mužete poradit co mám dělat. Děkuji

Autor: Milan A.

 

Dobrý den,

 

přípravek Glucophage obsahuje látku metformin, což je látka, která je základním léčivem proti diabetu 2. typu. Moc nerozumím tomu, že berete 3 pilulky na noc, nezdá se mi to pravděpodobné.

 

Ať tak či onak - metformin má různé spektrum nežádoucích účinků a pacienti, kteří ho špatně snáší, mají možnost užívání léků s jiným mechanismem účinku! Proto Vám doporučuji si ještě jednou promluvit se svým diabetologem a celou situaci si vzájemně vysvětlit.

Na otázku odpověděl: Redakce

Vložit příspěvek:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.




Email