Vymyšlená psychiatrická diagnóza

Prajem krásny deň, Študujem medicína a neskôr by som rád pokračoval v špecializácii psychiatria. Už od mala som sa zaujímal o ľudské telo a práve ľudský mozog a podstata myslenia mysle ma už od školských rokov veľmi zaujímala. Nedávno sa mi môj kamarát priznal s niečím čo ma veľmi prekvapilo. Vždy sa mi zveroval s vecami, ktoré ho najviac trápili. Jedna sa o osobnosť sensitivnu, nadväzuje primerané sociálne väzby a je veľmi morálne založený. Poznám ho už od 2. stupňa základnej školy. Vždy bol "v pohode" ako sa hovorí. Ťažšie nadväzoval priateľstva s novými ľuďmi- známi, spolužiaci. Akoby sa každého potreboval "oťukať". Podľa mňa však schizoidny nebol pretože keď sa z niekým spriatelil bol to v pohode chlap a všetci sme ho brali. Nedávno sa mi priznal s niečím čo ma šokovalo a dosť nastrbilo moju istotu či je psychiatria neomylna. Ešte študujem medicínu a je to tvrdá práca a nemal som čas sa tomuto venovať bližšie s lekármi. Všetci vedeli, že jeho rodina je nekompletna. Otec pije a mama je nezamestnaná. Priznal sa mi, že vraj keď už nevedel ako má ďalej tak si keď bol ešte pubertiak vyhľadal na google, že keď sa dieťaťu niečo stane rodičia sa zmenia k lepšiemu a vyriešia si problémy. Tak predstieral, že sa z ich hádok a alkoholizmu zbláznil. "Proste som prestal hovoriť a choval som sa jak keby, že mám takú debku, že mi z ich alkoholizmu a hádok fakt preplo," začal mi to vykladať, " vydel som to vo filme prelet kukucim hniezdom a ono to fungovalo šli sme k psychiatricke z matkou, som sa kival a opakoval vkuse za sebou že 'jezisko nech sa už rodičia nehadaju' aby si mysleli že mi fakt "siblo" z nich. Keď prišli k psychiatrovy tak vraj ešte pokračoval a hral to ďalej až tak že sa nechal hospitalizovať. Potom ho vraj napadlo, že to prehnal tak prestal. Mesiac bol na psychiatrii a dúfal, že tento jeho súkromný "Rosenhanov experiment" zaberie. A ja ho poznám dosť na to aby som vedel, že je herec skvelý. No lenže skončil s diagnózou. U psychiatra vraj nebol už roky odvtedy. A pomohlo to vraj lebo jeho rodičia sa zmenili a už sa nehadaju. Lenže jeho to čo urobil teraz začína stvat a chcel by to zrušiť tu diagnózu. nevieme presne aku má A ja nevieme ako mu mám poradiť preto sa obraciam na Vás ? Môže dokázať, že to hral ? Ďakujem za rady.

Autor: Vaclav S.

Dobrý den! Jediné co lze v tomto případě doporučit je to, aby Váš přítel navštívil svého psychiatra a vše mu po pravdě vylíčil. Ten sám dále posoudí, zda šlo opravdu pouze o předstírání, či se jedná o nějakou patologii. 

Na otázku odpověděl: Redakce

Vložit příspěvek:

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme, abyste se u nás cítili dobře, proto diskuse hlídáme a příspěvky, které jsou v rozporu s Kodexem diskutéra, mažeme.
Email